Держпідприємство Гарантований Покупець провело перший електронний аукціон на Українській енергетичній біржі (УЕБ) з купівлі-продажу електроенергії з поновлюваних джерел за двосторонніми договорами. Результати торгів опубліковані на сайті УЕБ.

На продаж було виставлено 32 768 МВт / год електроенергії. Загальна сума лотів склала 44,1 млн грн.

Електроенергія торгувалася за ціною від 1270 до 1373 грн за 1 МВт \ ч.

Покупцями "зеленої" енергії стали дев'ять компаній.

Зокрема, Укр Газ Ресурс, Полтавський ГЗК, Енерго Збут Транс, ЕРУ Трейдинг, Ернерінг, ЛТК Електрум, ОНК-Груп, Екотехноінвест, Укренерго.

Крупнейшая нефтегазовая корпорация Royal Dutch Shell планирует сократить расходы на 40% на добычу нефти и газа и  сосредоточиться на "зеленой энергетике".

 

Сокращение расходов есть жизненно необходимым для планов Shell  по переходу в сектор энергетики и возобновляемых источников электроэнергии,где рентабельность относительно не высока.Также,скорее всего,усилиться конкуренция с коммунальными предприятиями и конкурирующими нефтяными компаниями,включая BP и Total,которые сражаются за долю рынка по мере того,как экономика всего мира стает "зеленой".

 
До конца 2020 компания разработала новый план под названием Project Reshape,согласно которому нефтегазовый гигант планирует вплотную заняться возобновляемыми источниками энергии.
 
 "У нас была отличная модель,но подходит ли она для будущего? Изменения будут,и дело не столько в структуре,но и вкультуре,и в том,какой компанией мы планируем быть!"- сказал высокопоставленный источник в Shell.
 
 

Компания McDonald's открыла в американской Флориде ресторан, который черпает энергию из возобновляемых источников.

В Україні планують побудувати систему зберігання енергії з сонячною електростанцією, гідро- та гідроакумулюючою станціями загальною потужністю 212 МВт.

Вперше в історичному центрі Києва на будівлі Міністерства розвитку громад та територій України встановлено фасадні сонячні панелі для незалежного енергозабезпечення. Це стало можливим завдяки співробітництву Мінрегіону та німецької урядової компанії GIZ.

Компанія Baofeng будує сонячний парк потужністю 1 ГВт, в якому розміщується плантація ягід годжі. Проект реалізують на східному березі річки Хуанхе в китайській провінції Нінся. На сьогодні близько 640 МВт сонячних потужностей вже підключено до мережі,

В Японии разработали ветряные турбины которые могут противостоять тайфунам и при этом вырабатывать электроэнергию даже в условиях стихийного бедствия

У німецькому місті Люббен, що знаходиться у федеральній землі Бранденбург, будують багатоквартирні будинки, які на 50% забезпечуються електроенергією встановлених на них сонячних станцій.