1. Хто буде мені платити за вироблену електроенергію з сонячної станції?                                                                                                                   
 

Платити за вироблену енергію буде енергопостачальник (обленерго), з яким ви заключите договір купівлі-продажу електроенергії після установки електростанції. Держава гарантує закупівлю електроенергії по “зеленому” тарифу до 2030 року у встановлені терміни та в повному обсязі.

 2. Скільки платитимуть за кожен вироблений кіловат?
За кожен вироблений і проданий кіловат споживач отримує суму в гривнях, еквівалентну ціні 0.18 євро/кВт*год. “Зелений” тариф кожного кварталу оновлюється відповідно до зміни курсу євро.

3. Куди буде нараховуватися прибуток?
Прибуток буде нараховуватись на рахунок, який ви самостійно відкриєте в обраному вами банку і вкажете його у договорі купівлі-продажу електроенергії.

4. Який відсоток із доходу заберуть на податки?
Грошова сума, отримана побутовим споживачем від продажу електричної енергії, оподатковується на загальних підставах. Ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 відсотків і ставка військового збору 1,5 відсотки, тобто, сумарно 19,5%.

5. Як і куди потрібно платити податки?
Самостійно сплачувати податки не потрібно. Енергопостачальник, являючись податковим агентом, нараховує кошти з врахуванням податків, які ви мали би сплатити. Тобто, на ваш рахунок буде відразу нараховуватись сума на 19,5% меншою.

6. А якщо я фізична особа - підприємець на спрощеній системі оподаткування, то мені також потрібно платити 19,5%?
Це не має значення. Договір купівлі-продажу електроенергії по “зеленому” тарифу для домогосподарств заключається лише з фізичними особами, які є власниками квартири/домогосподарства. Тому ФОП повинен виступати як приватна особа і сплачувати податки на загальних підставах (19,5%).