У березні-квітні Великобританія, Німеччина та Іспанія побили нові рекорди у виробництві електроенергії сонячними електростанціями.

Ефективність роботи сонячних панелей підвищила прохолодна ясна погода і чисте небо над Європою завдяки карантину.

Зокрема, 21 квітня у Великобританії виробництво електроенергії за рахунок енергії сонця досягло історичного максимуму у 9,68 ГВт-год за добу. За даними Асоціації сонячної торгівлі (STA), що достатньо, щоб задовольнити третину споживання електроенергії у Великобританії в той час. Попередній рекорд у 9,55 ГВт-год був зафіксований у травні минулого року.

«Це дивовижний подвиг і вказує лише на початок того, на що здатна галузь»,- сказала Ніна Скорупська, генеральний директор REA, британської торгової асоціації з відновлюваних джерел енергії та чистих технологій.

21 квітня Німеччина теж встановила добовий рекорд - 32,23 ГВт-год. "Над Німеччиною майже немає хмар, - зауважив представник метеорологічної служби DWD Андреас Фрідріх. - І система високого тиску над Скандинавією зберегла ці умови, принаймні, до 23 ківтня».

За даними Національного мережевого оператора Red Eléctrica de España, Іспанія історичного максимуму у виробництві сонячної електроенергії у 6,34 ГВт-год досягла 29 березня. Це на 7,4 % вище попереднього рекорду, встановленого у лютому.

Ймовірно, допомогло і скорочення забруднення повітря. Спалах коронавірусу змусив багатьох європейських громадян працювати вдома і уникати несуттєвих поїздок. Ці безпрецедентні заходи різко скоротили трафік і, як наслідок, кількість парникових газів, вироблених щодня.

Весна також пропонує майже ідеальні температури для фотоелектричної енергії. Всупереч поширеній думці, сонячні панелі краще працюють в більш прохолодних умовах. Це відбувається тому, що вони отримують енергію від зміщення електронів між "спочиваючими" і "збудженими" станами. Більш спекотна погода підвищує температуру "спокою" цих субатомних частинок, що знижує напругу системи і її ефективність.

"Ідеальні погодні умови та нижчі рівні забруднення, ніж звичайно, означають, що сонячна енергія забезпечує рекордні рівні дешевої та чистої енергії в мережі", - сказав Кріс Хьюітт, генеральний директор STA.

Источник https://ecotown.com.ua