Нідерландська компанія Triple Solar BV випустила фотоелектричний тепловий модуль (photovoltaic thermal, PVT) для використання в дахових системах на будинках, оснащених рідинними тепловими насосами. Нове рішення забезпечує генерацію не тільки електрики, але і тепла в цілодобовому режимі.

Вартість сонячної панелі з теплообмінником обійдеться в 1000 євро (з урахуванням монтажу), а установка площею 16 м² може заощадити близько 2000 євро на рік. Він стверджує, що нова система є хорошою альтернативою менш ефективним повітряним і водяним тепловим насосам, а також більш дорогим геотермальним системам.

Как работает солнечная панель в системе с тепловым насосом

Нові тепло-фотоелектричні панелі можуть використовуватися в індивідуальних або комунальних житлових приміщеннях в поєднанні з тепловими насосами на сольових розчинах з низькою допустимою температурою теплоносія і насосами, оснащеними системами активного охолодження.

Для теплових насосів потужністю близько 6 кВт потрібно не менше шести модулів загальною площею 16 м². Як заявляють в компанії, панелі можуть бути об'єднані з системою опалення за допомогою гнучких роз'ємів.