У Славутичі побудували на кошти громадян сонячні електростанції загальною потужністю 200 кВт на дахах муніципальних будівель. 

 "Сонячний" проект загальною вартістю близько 4 млн гривень реалізували за рахунок спільнокошту. Один пай коштує 15 000 грн 

Кооперативна форма організації передбачає спільне управління активами, і спосіб голосування. Рішення будуть прийматись кілька разів на рік і стосуватимуться прийняття нових членів, передачі чи продажу паїв третім особам, тощо.- У кожного є 1 голос, безвідносно до кількості паїв, тобто розмір внеску не впливає на прийняття рішень. 

Згенеровану електроенергію кооператив продає ДП "Гарантований покупець", який купує її за "зеленим тарифом" прив'язаним до курсу євро - з 1 січня 2020 року він становить 0.163 євро за кВт/год. За таких умов будівництво станцій окупиться за 7-8 років. За попередніми підрахунками, з кожної інвестованої 1000 євро буде 130 євро річного прибутку до 2030 року. 

Сонячні станції працюватимуть щонайменше 25 років. При цьому обслуговування СЕС не потребує значних коштів та зусиль. Спеціальне програмне забезпечення виводить дані про виробництво електроенергії у реальному часі, тому всі збої у роботі будуть помітними одразу. Раз на рік треба проводити стандартні якісь електротехнічні роботи.  Основне обслуговування - це очистка сонячних панелей.

Модель "Сонячного Міста" передбачає, що інвесторами можуть бути не лише містяни Славутича. Місцеві мали "фору" у 2 тижні, перш ніж купувати паї зміг будь-хто в Україні. Славутичанам належить близько п'ятої частини від загальної кількості паїв.

 

 

Источник ЭкоТаун