талійський уряд підвищив так званий екологічний бонус для фотоелектричних установок (PV) і систем зберігання з 50% до 110%, що дозволяє домовласникам безкоштовно встановлювати сонячні батареї.

Збільшення субсидії є частиною заходів зі зміцнення економіки країни в умовах кризи COVID-19. Згідно з новим положенням, екобонус буде застосовуватися до всіх витрат, понесених у період з 1 липня 2020 року по 31 грудня 2021 року, повідомляє PV-magazine

Екологічний бонус у розмірі 110% буде застосовуватися до трьох типів проєктів реконструкції: утеплення будівель, заміна систем охолодження та опалення в багатоквартирних будинках та заміна систем охолодження та опалення в сімейних будинках. 

Проєкти PV, які пов'язані з реконструкцією будівлі, але не можуть претендувати на отримання супер екобонусу 110%, все одно отримають чинний бонус 50%. Для бенефіціарів передбачено три способи отримання екобонусу: через податкове відрахування протягом п'яти років, через передачу надбавки, яка не обкладається податком, установникам і постачальникам продукції або через виставлені рахунки на знижку. 

Максимальна ціна, встановлена урядом Італії, становить € 2400 за кВт, встановлену для сонячних батарей, і €1000 за кВт•год для систем зберігання, а це означає, що домовласникам, можливо, доведеться нести додаткові витрати – особливо на зберігання – для проєктів, які потребують високоякісних компонентів. 

Фото caxapa.ua