Один із найбагатших людей Норвегії, власник багатопрофільної компанії Aker ASA К’єлль Інге Рокке вирішив трансформувати структуру своєї бізнес-імперії, побудованої в основному на нафті та газу, роблячи ставку на відновлювальні джерела енергії (ВДЕ).

Як повідомляє Bloomberg, компанія Рокке планує об’єднати двох своїх найбільших постачальників для нафтової промисловості, інжинірингову фірму Aker Solutions ASA та розробника платформ Kvaerner ASA, в той же час виділяючи з бізнесу Aker Solutions області офшорного вітру і уловлювання вуглецю в дві нові компанії, які сформують нову ВДЕ-компанію – енергетичний центр в запасах норвезького магната, який отримає назву Aker Horizons.

Норвезький мільярдер перетворює свою нафтову імперію на ВДЕ-компанію

Після оприлюднення планів акції Aker Solutions виросли на 37% до максимуму за майже чотири місці, Kvaerner – на 19%.

Рішення про трансформацію групи Aker відбувається у зв’язку із тим, що нафтова галузь та її постачальники зіштовхуються із глибокою кризою через пандемію коронавірусу та з огляду на довгострокові перспективи падіння попиту на викопне паливо по мірі того, як світ адаптується до змін клімату.

Aker також пропонує придбати норвезьку NBT, що працює в галузі вітроенергетики за приблизно $333 млн, щоб розширити свою нову групу по ВДЕ під назвою Aker Horizons. Новою групою керуватиме Крістіан Рокке, син К’єлль Інге. До його складу увійдуть Aker Offshore Wind та Aker Carbon Capture.

Протягом останніх років Aker Solutions взялась за ВДЕ, пропонуючи інжиніринг для морських вітрових проектів та фактично купуючи права власності в деяких із них. Нова об’єднана компанія продовжить пропонувати послуги для галузі відновлювальної енергії.

Точний коефіцієнт обміну в поглинанні Aker Solutions-Kvaerner ще належить визначити, але акціонери Kvaerner отримають частку в розмірі від 43% до 53% в новій компанії.

Об’єднана компанія матиме 15 000 співробітників.