У квітні-червні 2020 року в Україні близько 1500 домогосподарств встановили домашні сонячні електростанції.

Про це повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

"Використовуючи електроенергію з енергії сонця, сім'ї самостійно забезпечують свої енергетичні потреби і економлять на комунальних послугах, – каже в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура. - Якщо встановити акумуляторне обладнання, то можна стати фактично автономним і енергонезалежним».

У свою чергу заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко звернув увагу на те, що СЕС встановлені домогосподарствами – це мала розподілена генерація. «Використання енергії у точці її виробництва сприяє уникненню втрат в мережах при транспортуванні електроенергії», - каже він.

Станом на 1 липня 2020 року, вже понад 25600 домогосподарств в Україні використовують «чисту» електроенергії, встановивши сонячні електростанції. Обсяг вкладених сім'ями інвестицій перевищує 520 млн євро, а сумарна потужність всіх домашніх СЕС досягла 658 МВт. В Україні ТОП-5 областей за кількістю приватних СЕС входить Дніпропетровська – з майже 3500; Тернопільська – з понад 2200; Київська – з понад 2000; Івано–Франківська – з понад 1900 та Закарпатська область – з майже 1600 домашніми СЕС.