Китайська Народна Республіка за перші шість місяців 2020 року випустила понад 53 ГВт сонячних модулів, що на 13,4% у порівнянні з першим півріччям минулого року.

Про це свідчать дані китайської Асоціації фотоелектричної індустрії, представлені 21 липня на онлайн-форумі "Ланцюжок поставок фотоелектричної промисловості-2020», передає renen.

Також у січні-червні у Китаї також було вироблено 75 ГВт кремнієвих пластин та 59 ГВт сонячних елементів (осередків), що більше на 19% та 15,7% відповідно порівняно з першим півріччям минулого року.

За словами представника Wood Mackenzie, пропозиція модулів і елементів практично в два рази перевищує попит, що призводить до подальшого зниження цін. Влада Китаю бореться з перевиробництвом компонентів, встановлюючи жорсткі критерії ефективності для виробництва сонячних модулів.

Коронавірус не вплинув на випуск компонентів для сонячної енергетики, однак уповільнив будівництво нових сонячних електростанцій.

У першому півріччі у КНР було введено в експлуатацію 11,5 ГВт сонячних електростанцій. Як прогнозом Асоціації, за підсумками 2020 року буде введено 40-43 ГВт, більше, ніж у 2019-му (близько 30 ГВт). За словами аналітика PV InfoLink Ліна Янронга (Lin Yanrong), цьогоріч фотоелектричні потужності у світі збільшаться на 121,1 ГВт.

Один з виступаючих, заступник директора Центру розвитку відновлюваної енергії Інституту енергетичних досліджень Національної комісії з розвитку і реформ, зазначив, що до кінця наступної, 14-ї п'ятирічки (2021-2025) встановлена потужність сонячної енергетики в КНР досягне 500-530 ГВт. Тобто китайці будуть будувати більше 50 ГВт сонячних електростанцій в середньому.

Источник Еко Таун