Фінський стартап розробив метод зупинки зарядки літій-іонних акумуляторів, як тільки вони повністю зарядилися. BrightCharger запатентував технологію, передає euro-pulse

«У зарядку USB або безпосередньо у розетку вбудовується спеціальний чіп, який зчитує рівень заряду акумулятора, - розповідають фахівці. - Коли він заряджений оптимально (на 90-100%), чіп спрацьовує, і надходження струму в акумулятор припиняється».

Як зазначають у компанії, технологія збільшить термін служби акумуляторів на 50% і знизить ризик пожежі через перегрітий акумулятор або провід. «До 2030 року у світі накопичиться 11 мільйонів тонн викинутих акумуляторів, - зазначають фахівці. - Але якщо акумулятори правильно заряджати і подовжувати таким чином термін їх служби, електронного сміття стане на 10-12% менше».

Технологією вже зацікавилися компанії-виробники зарядних пристроїв і сервіси електрифікації будинків у Європі і США.

З 2017 року в ЄС працює Європейський альянс батарейок (European Battery Alliance), головне завдання якого – розробляти нові, більш безпечні способи зберігання електроенергії. У нього входить більше 100 дослідницьких центрів і виробників батарейок з різних країн ЄС, а також близько 400 незалежних дослідників.