У Чилі комунальна сонячна електростанція потужністю 141 МВт першою у світі почала регулювати зміни навантаження в мережі.

 

Проект реалізувала компанія Luz del Norte, передає energyland.info

СЕС del Norte отримала ліцензію на комерційне надання допоміжних мережевих послуг.

У Чилі діє незалежний системний оператор (ISO) і Національний координаційний комітет Eléctrico.Нещодавно компанія Luz del Norte поповнила свій портфель пакетом великомасштабних генераторів електроенергії, які схвалені для надання цілого ряду мережевих послуг, включаючи автоматичні управління.

"У Чилі реалізують далекоглядний підхід до проектування своєї майбутньої електромережі, - говорить Трой Лаутербах, старший віце-президент компанії First Solar Energy Services. - Це технічно життєздатне рішення і Luz del Norte стали представляти собою реалізований потенціал великомасштабної мережі сонячної енергетики".

Сонячна мережа у Чилі введена в експлуатацію у 2016 році. Luz del Norte є одним з найбільших фотоелектричних заводів у Чилі. Сонячні модулі зі спеціальною технологією модуля плівки, розроблені в науково-дослідних центрах у Каліфорнії і Огайо, генерують достатньо електрики для живлення 50 000 середньостатистичних чилійських будинків, при цьому це виробництво електроенергії з найнижчим вмістом вуглецю і відсутністю водоспоживання.

До цих пір мережевим операторам по всьому світу доводилося покладатися виключно на ГТС, ТЕЦ або ГЕС для реагування на зміну навантаження і балансування генерації.

"Ми дуже задоволені цим досягненням, ці можливості відповідають нашим планам в інтеграції більш високих рівнів відновлюваних джерел енергії в нашу національну електромережу, і ми досягнемо нашої мети щодо поетапної відмови від вугільних електростанцій до 2040 року і станемо незалежними від вуглеводнів до 2050 року", - говорить глава компанії Luz del Norte Карлос Баррія.

Раніше можливості сонячної мережі були доведені в рамках демонстраційного проекту 2016 року каліфорнійським незалежним системним оператором (CAISO), Міністерством охорони здоров'я США. Національна лабораторія відновлюваних джерел енергії Energy (NREL) і First Solar вивчала здатність першої спроектованої сонячної електростанції забезпечувати первинне регулювання частоти і регулювання напруги. Висновок: фотоелектрична електростанція працює краще, ніж швидкі газотурбінні установки, які зазвичай використовуються мережевими операторами для реагування на зміни навантаження.

Нова система дозволить уникати викидів 30 мільйонів кубометрів СО2 на рік. Програма, являє собою глобальну ініціативу 24 країн, у тому числі США. Держави та Європейська комісія працюють над прискоренням впровадження енергетичних інновацій.