За даними енергетичної компанії Vietnam Electricity (EVN), станом на 23 серпня у країні працювали дахові СЕС загальною потужністю 1029 МВт, передає novostivl.

Викладач Ле Ань Туан з міста Кантхо чотири роки тому витратив $5600 на установку дахової сонячної електростанції потужністю 3,9 кВт і тепер заощаджує до 1,2 млн в'єтнамських донгів щомісяця.

«Наш офіс заплатив 155 млн донгів за установку сонячної системи на даху потужністю 5,2 кВт у 2017 році, - розповідає Тай Мінь Бао, представник Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) у центральній провінції Туа Тхієн Хюе. - Сума грошей, яку офіс зміг заощадити щомісяця, склала близько 1 млн донгів.

Ці цифри отримані на тлі зростаючого попиту на електроенергію в одній з найбільш швидкозростаючих економік Південно-Східної Азії. Уряд заохочує використання відновлюваних джерел енергії, оскільки гідроенергетичний потенціал країни майже повністю освоєний, а запаси нафти і газу виснажуються.

Ціни на дахові сонячні установки впали вдвічі за останні три роки - до 14-18 млн в'єтнамських донгів за кВт-год, і це викликало зростання попиту.

За оцінками виробників дахових сонячних панелей, користувачам буде потрібно від п'яти до семи років, щоб повернути свої вкладення.

Нгуї Тхі Кхань, директор Центру екологічних інновацій та розвитку (GreenID), підрахував, що встановлена потужність може зрости до 48 тисяч МВт, або у 48 разів більше поточної потужності. Проте відсутність національного технічного стандарту лякає потенційних користувачів.

«Ціни на установку, хоча і знижуються, як і раніше викликають занепокоєння у покупців, - каже Тран Вьет Нгуєн, заступник директора з продажу EVN. - Уряд повинен надати початкову фінансову підтримку, щоб спонукати більше людей купувати пристрої».