Сонячна електростанція для покриття власного споживання забезпечує виробничі потреби підприємства протягом світлового дня. 

У випадку коли власної сонячної енергії недостатньо,  різниця автоматично береться з централізованої енергомережі. Основний економічний ефект виникає з заощаджень коштів, що не були витрачені на придбання електрики від енергопостачальної компанії.

Період окупності станції буде прямо залежати від  тарифу на електроенергію. З врахуванням тарифів на е.е. для підприємств у 2020 році розрахунковий термін окупності таких станцій на власне споживання становить – 5 років. Якщо ж враховувати подальше анонсоване  зростання тарифів на е/е для підприємств, строк окупності таких проектів зменшиться до 3-4 років, що є абсолютно прийнятним терміном окупності інвестицій в Україні.

        Стратегічні переваги такої станції:

 • Зменшення собівартості продукту
 • Збільшення вартості активів бізнесу
 • Підвищення екологічної складової продукції
 • Зріз енерговитрат та формування структуру енерговитрат Вашого підприємства.

         Як це працює?

Сонячні батареї, генерують електричну енергію (постійний струм). Інвертор перетворює постійний струм у трьох фазний змінний. Змінний струм подається в загальну енергомережу підприємства. З метою виключення випадків перетікань потужності в енергомережу Обленерго, інвертор підключається до спеціального приладу обліку електроенергії (його ще називають розумний лічильник або SmartMetter), який фіксує моментальне навантаження і коректує роботу СЕС таким чином, щоб генерація не перевищила споживання. Таким чином сонячна станція може працювати в двох режимах:

 • Генерація СЕС перевищує споживання на виробництві. За таких умов перетворена сонячна енергія скеровується на навантаження, е.е. з мережі не купується.
 • Генерація СЕС менша або дорівнює споживанню е.е. на виробництві. Енергія від сонячних панелей використовується споживачами, в разі  недостачі, енергія паралельно добирається з мережі.                                                                                                                                                                       

  Послідовність реалізації проекту будівництва СЕС

  • Аналіз характеру енергоспоживання на виробництві, циклу роботи підприємства протягом доби/тижня/місяця/року. Може передбачати прогнозування маштабування росту виробництва;
  • Визначення доступних площ дахів / територій/ де можливі оптимально встановити сонячні батареї для ефективної роботи;
  • Поставка та монтаж обладнання для сонячної електростанції.  Включає в себе будівельні, монтажні та електро-технічні роботи;
  • Старт роботи сонячної електростанції з налаштуванням роботи смарт-лічильника, підключення системи NET- моніторингу.
                                                                                                                                                                        

 ГОЛОВНЕ ЗАФІКСОВАИЙ ЕНЕРГОТАРИФ НА РІВНІ 0,65 ГРН/кВТ-ГОД