Загальна категорія

Турбіни можуть протистояти тайфунам і виробляти електроенергію

В Японії розробили вітряні турбіни які можуть протистояти тайфунів і при цьому виробляти електроенергію навіть в умовах стихійного лиха

Стартап Challenergy з Токіо розробив і запустив вітряну турбіну, спеціально призначену для роботи в районах схильних до тайфунів.

За словами керівника проектів Japan Wind Development Йоко Кобаяші, існує безліч перешкод які сповільнили впровадження вітроенергетики в Японії. Один з них – тайфуни.

За даними ВВС, частка ВДЕ в енергобалансі Японії становить близько 7,6%, а 87,4% припадає на викопне паливо.

У конструкції Challenergy класичні лопаті замінені циліндрами в яких використовується ефект Магнуса. Перевага такої турбіни в тому, що вона може пристосовуватися до будь-якого напрямку вітру.

Є й мінуси. Звичайні турбіни на Хоккайдо мають максимальну потужність в три 3 МВт, а турбіна Challenergy в даний час виробляє тільки 10 кВт. Другий мінус – вартість. Цінник на турбіни стійкі до тайфунів від Challenergy становить близько $ 250 тис.

Розробники стверджують, що головна перевага нових турбін полягає в їх надійності. Прототип турбіни встановлений в Ісігакі, Окінава, вже зафіксував перше виробництво електроенергії під час тайфуну, що, на думку розробників, є першим подібним випадком в світі. Тоді датчики зафіксували максимальну швидкість вітру 43-45 м / с, хоча вітряк може витримувати вітер до 70 м / с, але верхній робочий межа становить 40 м / с.

Філіппінська влада заявили, що придбають сім турбін Challenergy для включення їх в гібридні системи, що складаються з сонячних панелей, дизельні генератори і накопичувачі. Спробувати.

До слова, за останні 37 років тайфуни, що обрушуються на Східну і Південно-Східну Азію, посилилися на 12-15%, а частка штормів четвертій чи п’ятій категорій збільшилася більш ніж удвічі. Тому навіть в поточній динаміці новація може бути затребувана.